Din görevlilerini Kim Şikayet Ediyor?

Din görevlileri mesleğinin hakkını vermesine verecek ama arkalarında kendi müftülerini ve müftülük çalışanlarını görememeleri büsbütün azimlerini kırıyor.

  • 04.04.2018 11:21:29
No icon

15 Temmuzda kardeşleri deşifre olan Vatikan destekli hurafe cemaatleri zor günler yaşıyor. İğrenç yüzleri ortaya çıkan hurafecilerin yurtlarına öğrenciler gönderilmezken himmetler de artık kesilmeye başladı.

Bu badireyi yarma harekatı başlatan hurafeciler, geçen yıl Ramazan ayında başlattıkları Kutlu Doğum Haftası üzerinden Diyanet’e savaş açmakla tabanda birleşmeye giderken mensuplarını da moralize etme yoluna başvurdu. 

Tabi başlattıkları bu yarma harekatı tepkileri de beraberinde getirdi. Salya sümük saldırdıkları ilim erbabı halkın tepkisine neden olurken EHLİ SÜNNET isimli dahiyane buluşları da ellerinde bomba olup patladı. 

EHLİ SÜNNETÇİ geçinen İmamı Rabbani’nin Azgın Veledlerinin kullandığı enstrümanların tamamı ya Hristiyan ve Yahudi veya Şii kaynaklı idi. 

Liderleri başlarında takke ve sarık, sırtlarında cübbe, bıraktıkları bir karış sakalla halkı etkilemeye kalkışsalar da yaptıkları Kur’an ve sünnete aykırı konuşmalarından artık millet bunların GAVS, KUTUP, MÜRŞİT ile VELİLERİNİN birer PAPAZ olduğunu düşünmeye başladı. 

İNGİLİZ VELİLER ORDUSU’nun başvurduğu son çare oldukça mide bulandırıcı…

Müritlerini din görevlilerine karşı kışkırtan hurafeci kanat, himmet toplamaların engel olan ve kendi görüşlerine aykırı gördükleri din görevlilerini kasıtlı sorularla bunaltma, dedikodu ve iftiralarla bezdirme, son merhalede her ettiği lafı çarpıtarak müftülüğe şikayetle susturma yoluna başvuruyor. 

İstisnalar dışında Din görevlilerinin bu tür ahlaksızlara pabuç bırakmadığı biliniyor. Din görevlileri ilmi olduğu kadar siyasi öngörüleriyle bu tür hilekarlara meydanı bırakmasına bırakmıyor lakin bellerini büken asıl sorun arkalarında görmek istedikleri ama ahlaksızların yanında duran müftülükler…

Maalesef din görevlilerinin görev yapmasına asıl engel hurafecilerden ziyade arkalarında göremedikleri koltuğunun adamı müftüler ve mesleğinin hakkını vermeyen müftülerden rol çalan müftülükteki müdür ve şefler.

Din görevlilerinin en muzdarip olduğu konu kendilerini dernek başkanı, muhtar ve hurafecilerin önüne atan koltuğunun adamı müftüler. 

Haber sitemize gelen ihbarlardan anlaşıldığı kadarıyla bazı işgüzarlar müftüler yapılan her şikayette, din görevlisini çağırıp, “Hakkında şikayet var ona göre!” diye parmak sallayıp adeta, “Hakkında hazır şikayette yapılmışken bundan sonra bana kul köle ol, değilse canını yakarım”deyip fırsatçılık yapıyor.

Din görevlilerinin “Şikayeti kim yaptı?” 

“Şikayetin konusu ne? Söyleyin ki suçumuzu bilelim!” soruları ise karşılık bulmuyor. 

Genel ihbarlara bakıldığında birileri müftülüğe şikayete gidiyor.Müftülüklerden birileri gelen şakiye “Hayırdır, şikayetiniz ne?” 

“Görevlimiz ne dedi? Tam olarak ne anlatmak istedi ve siz ne anladınız?”

“Sizden başka kimse neden rahatsız değil.”

 “Madem şikayetiniz var. Buyrun şuraya şikayetinizi yazın. Biz de bu konuyu araştıralım. Diğer cemaate de soralım. Bakalım sizin dediğiniz gibi bir konuşma var mı, yok mu? Varsa din görevlimizle oturur gereğini konuşuruz. Ama iddia ettiğiniz gibi bir durum yoksa Cumhuriyet Savcılığa devlet memuruna görevi yaptırmamak, cami mahallinde milleti devlet memuruna kışkırtmak ve iftiradan bizzat kendimiz müftülük olarak hakkınızda davacı olacağız...” gibi bir konuşma yapılmıyor. 

Aksine gelen şakiyi şımartır ve din görevlisinin üzerine daha bir kışkırtırcasına, “Tamam efendim! Biz din görevlimizi uyarırız. Dikkatli olsun. Tabi ki konuşmasına dikkat etmeli..” gibi cevaplar veriyor. 

Şikayet edilen din görevlileri genelde tecrübeli, 5 yıl ve üzeri çalışan, nerede ne diyeceğini bilen kimseler. Kur’an ve sünneti de tanıyan şikayet konusu din görevlilerinin şikayete konu olan konuşmaları da iddia edildiği gibi Kur’an ve sünnete aykırı değilken müftü ve müftülük personelinin olaya kayıtsız kalışı din görevlilerinin geri adım atmasına, etken olamamasına yol açıyor.
 

Kaynak: Dini Haberler