ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer Atandı

ÖSYM Başkanlığına, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

  • 03.11.2017 13:24:24
No icon

ÖSYM Başkanlığına, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr.  Mahmut Özer atandı.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Başbakanlık ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr.  Mahmut Özer atanırken, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müşavirliğine Berat Uzun atandı.

ALİ DEMİR İSTİFA ETMİŞTİ

ÖSYM'nin puan hesaplamasına ilişkin yaptığı hata sonrası Prof. Dr.  Ali Demir, ÖSYM Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Ondan boşalan koltuğu Prof. Dr.  Mahmut Özer devralmış oldu.

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Tokat'ta 1970 yılında doğan Prof. Dr.  Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı.  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı. Özer, 1992-1994 yıllarında  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü  Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da  Gaziosmanpaşa Üniversitesi  Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu.

BÜLENT ECEVİT ÜNVERSİTESİ REKTÖRÜYDÜ

Temmuz 2002'de  Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti. Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde  Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr.  Mahmut Özer, evli ve üç çocuk babası.