Öğretmenler Kılık Kıyafet Yönetmeliğine Uymalı

Bir ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda öğretmenlerin kılık kıyafet durumları hakkında uyarılarda bulunuldu.

  • 19.11.2017 15:25:33
No icon

Sendikasız öğretmenler kılık kıyafet yönetmeliğine uymalıdırlar

Bir ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda öğretmenlerin kılık kıyafet durumları hakkında uyarılarda bulunuldu.

endikasız öğretmenler kılık kıyafet yönetmeliğine uymalıdırlar

İlçe MEM tarafından okullara gönderilen yazıda okullara yapılan ziyaretler sırasında öğretmenler ve idarecilerin kılık kıyafet uygulamasına uymadıklarının görüldüğü belirtildi. Sendika üyesi öğretmenler ve idareciler dışında kalan sendikasız öğretmenler, sendikasız idareciler ve ücretli öğretmenlerin kılık kıyafet yönetmeliğine uyması istendi.

SENDİKALI ÖĞRETMENLER DİKKAT ETMELİ

Resmi yazıda sendika üyesi olan öğretmen ve idarecilerin de devlet memuruna yakışır şekilde kılık kıyafetine dikkat etmesi istenirken öğrencilere de örnek olunmasına vurgu yapıldı. Gönderilen resmi yazının okulda çalışan öğretmen ve idarecilere imza karşılığı duyurulması ve belirtilen hususlar çerçevesinde gerekli önemin verilmesi istendi.

İlgili resmi yazı;

Kılık kıyafet

SENDİKALARIN KILIK KIYAFET EYLEM KARARI

Sendikalı sendikasız ayrımını bilmeyen öğretmenler için kısaca bilgi verelim. Sendikalı öğretmenler ve idareciler sendikalarının aldığı kılık kıyafet eylem kararından dolayı sendikal eylem kapsamında ceza almamaktadırlar. Daha doğrusu soruşturma açılır, ceza teklif edilir ancak sendikal karar olmasından dolayı bu ceza kararı yargıdan da döner ve ceza verilmez. Ancak sendikasız öğretmenler için bu durum geçerli değildir. Çünkü sendikasız öğretmen ve idareciler sendikalarının olmamasından dolayı uydukları bir sendikal eylem kararı bulunmamaktadır.