Atama Sayıları Artabilir!

  • 04.01.2018 9:25:42
No icon

Öğretmen atamaları artıyor mu? Ak Parti Mv. Selçuk Özdağ: "Şubat'a Kadar Öğretmen Ataması Sayısı 40 Bine Çıkabilir"

 Atama bekleyen öğretmenler taleplerini Milletvekillerine iletmeye devam ediyor. . Bir öğretmen adayı Manisa Millletvekili Selçuk Özdağ ile konuştu. Manisa Mv. Selçuk Özdağ öğretmen atamaları ile ilgili olumlu konuşarak atama sayısının artabileceği sinyalini verdi. 

İşte o konuşmalar 

Manisa milletvekili Selçuk Özdağ'ı aradım yaklaşık 110 bin öğretmen açığı olduğunu geçtiğimiz yıllarda 40-50 bin alım yapılırken bu yıl sadece 20 binde kalacağını söylendiğini ifade ettim. Bana kendi ilinizin vekilini arayın dedi. Ben Manisa milletvekiliyim deyince siz hepimizin vekilisiniz diye cevap verdim. Ayrıca şuan öğretmen olmayıp ücretli öğretmenlik yapan binlercesi var 157 bin ücretli öğretmen var biz bu kadar dirsek çürüttük karşılığını alamayışın ezikliğini yaşıyoruz dedim.Biz iktidara geldiğimizden bu yana 500 binin üzerinde atama yaptık dedi. Ben de öğretmen kökenliyim bir üniversitede öğretim üyesi olduğunu söyledi.

Bizi en iyi siz anlarsınız dedim talebimiz 40-50 atama 2017 puanıyla dedim. Bakanımız 20 bin duyurusunu yaptı dedi ama bu 35 binde olabilir şubata kadar 40 bine de çıkabilir dedi. Adımı soyadımı sordu söyledim. Sen çok idealist bir öğretmen olacaksın buna inanıyorum dedi. o günü iple çekiyorum dedim ben de umarım bir an önce öğrencilerimle bir araya gelmek nasip olur bana zaman ayırıp dinlediğiniz için de ayrıca teşekkür ederim deyip görüşmeyi sonlandırdım.