MEB Bakanı Yılmaz'dan 2017 KPSS Puanıyla Öğretmen Ataması Açıklaması 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamasına yönelik çok önemli bir açıklamada bulundu.

  • 08.11.2017 0:44:51
No icon

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamasına yönelik çok önemli bir açıklamada bulundu. 2018 Merkezi Yönetim Kanun Tasarısı ve 2016 Kesin Hesap Kanun Tasarısı ile Sayıştay Raporları görüşmeleri TBMM Genel Kurulu'nda devam ediyor. Devam eden görüşmeler kapsamında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bazı açıklamalarda bulundu.

TEOG YERİNE GELEN SİSTEME YÖNELİK AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG yerine gelen sistem ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında önceliklerinin fırsat eşitliği olduğunu belirterek,

"Önceliğimiz fırsat eşitliğidir. Temel öğretimden orta öğretime geçiş için öğrencilerin herhangi bir kısıtlama olmaksızın bir ön değerlendirmeden geçmeksizin, sınava özgür iradeleri ve hedefleri doğrultusunda daha adil olacağını düşünüyoruz.'' dedi.

Yeni sistem ile öğrenciler arasında okullar arası kalite farkından yaşanan sorunların giderilmesinin amaçlandığını ifade eden Bakan Yılmaz kimsenin istemediği okula gitmeyeceği vurgusunda bulundu. ''Öğrencinin yetenek, ilgi, başarı ilkokuldan başlayarak izleyerek, okullar arası kalite farkını ortadan kaldırarak liselere sınavsız geçmeyi amaçlıyoruz. Nitelikli okullar, öğrenciyi sınavla alması. Fen Liseleri, Sosyal Bilimler ve proje okullarına sınavla öğrenci alan okullar var. Sınav zorunlu değil. İsterse girer, istemezse girmez. Hiç kimseyi istemediği okula göndermeyeceğiz"

ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen açığı ve atamaları hakkında kendisine yöneltilen bir soruya 100 bin öğretmen açığı olduğunu ve Şubat ayında bu açığın 20 bin kişilik kısmının kapatılacağını vurguladı. Bakan Yılmaz'ın konuya dair açıklamaları şu şekilde, "100 bin öğretmen açığı var. 20 bin öğretmen alacağız. Bunları duyurusunu Şubat ayında yapacağız. 2017 KPSS sınavını esas alarak atama yapacağız" 

KamuAjans