MBSTS Diyanet İşleri 2017 Sınav Sonuçları Açıklandı

2017 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı giriş belgeleri ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

  • 02.11.2017 13:20:05
No icon

2017 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı giriş belgeleri ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Diyanet işlerinde kadrolu personel olarak çalışmak isteyen adayların ter döktüğü 2017 MBSTS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Diyanet personelinin en önemli sınavlarından birisi olan ve atama ile görevlendirmelere esas puanlamayı belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı sınav takvimine göre Nisan ayı içerisinde gerçekleştirildi. Diyanet işleri MBSTS sınav sonuçları ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanacak.

2017-DİB-MBSTS: Sınav Sonuçlarının Açıklanması

8 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavının (2017-DİB-MBSTS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuçları, 5 Mayıs 2017 tarihinde saat 16:30'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

- MBSTS Puanının Kullanılacağı Alanlar

* Kariyer basamaklarında yükselmeler

* Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için müftü, vaiz ve eğitim görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri

* Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği

* Diyanet personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanların naklen, müktesebi olmayanların ilk defa naklen atanmaları

DİYANET İŞLERİ SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI:

Bu sınava Diyanet İşleri Başkanlığı personeli (kadrolu ve sözleşmeli) katılabilecektir.

SINAV SORULARI:

Sınavda adaylara, çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır.

AKŞAM HABERLERİ

Yorumlar