2017 MBSTS Soruları, Cevapları Ve Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 MBSTS sınavı sorularını tartışıyoruz. Sizce sınav soruları kolay mıydı, zor muydu? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 17 Şubat- 27 Şubat 2017 tarihleri arasında başvuruları alınan MBSTS bugün (8 Nisan 201

  • 02.11.2017 13:40:27
No icon

Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 MBSTS sınavı sorularını tartışıyoruz. Sizce sınav soruları kolay mıydı, zor muydu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 17 Şubat- 27 Şubat 2017 tarihleri arasında başvuruları alınan MBSTS bugün (8 Nisan 2017) yapıldı. Sınav 14:30' da başladı ve 90 dakika sürdü.

- 15 Dakika Kuralı Uygulandı

İlk olarak 2017 YGS'de uygulanan 15 dakika kuralı 2017 MBSTS'de de uygulandı. Adaylar 14:15 'ten sonra sınav salonlarına alınmadı.

- MBSTS Sorularını Tartışıyoruz

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) sorularını tartışıyoruz. Sizce sınav soruları kolay mıydı, zor muydu? Hatalı olduğunu düşündüğünüz soru var mı? Çalıştığınız yerlerden sorular geldi mi?

Siz de MBSTS sınavına ilişkin görüşlerinizi haberimizin altında yer alan yorumlar kısmından bizimle ve sınava giren diğer adaylarla paylaşabilirsiniz.

- Sınav Sonuçlarının Açıklanması

8 Nisan 2017 tarihinde uygulanan MBSTS sonuçları Sınav sonuçları, ÖSYM’nin internet sayfasında açıklanacak.

Adaylar, sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Sonuç bilgisinde doğru/yanlış cevap sayıları ve adayın aldığı puan belirtilecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

- MBSTS Puanının Kullanılacağı Alanlar

* Kariyer basamaklarında yükselmeler

* Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için müftü, vaiz ve eğitim görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri

* Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği

* Diyanet personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanların naklen, müktesebi olmayanların ilk defa naklen atanmaları

KAMU PERSONELLERİ

Yorumlar