Merakla Beklenen DİB MBSTS Sınav Tarihi Açıklan

Diyanet İşleri Başkanlığı merakla beklenen 2018 yılı muhtemel sınav takvimini açıkladı. Din görevlilerinin en çok merak ettiği MBSTS Mesleki bilgiler seviye tespit sınavı tarihi 2 Nisan 2018 olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl MBSTS sınavının kış aylarına d

  • 02.11.2017 13:59:21
No icon

Diyanet İşleri Başkanlığı merakla beklenen 2018 yılı muhtemel sınav takvimini açıkladı.

Din görevlilerinin en çok merak ettiği MBSTS Mesleki bilgiler seviye tespit sınavı tarihi 2 Nisan 2018 olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl MBSTS sınavının kış aylarına denk gelmesi sebebiyle bir çok aday sınava katılamamıştı..

MBSTS SINAVINI BU YIL DA ÖSYM YAPACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın muhtemel sınav takvimini yayınlamasıyla birlikte ÖSYM de sınav takvimini güncelleyerek 2018 MBSTS sınavını sınav takvimine dahil etti.

2018 MBSTS 02.04.2018 tarihinde yapılacak. MBSTS (Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı)na müracaatlar 28.01.2018 tarihinde başlayıp 08.02.2018 tarihinde sona erecek.

iŞTE ÖSYM'NİN GÜNCELLEDİĞİ SINAV TAKVİMİ

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı takvimle Mart-Nisan aylarında da sözleşmeli İmam Hatip alımı yapılacağı da atama bekleyen adaylara duyurulmuş oldu.

NOT: 1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.

4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan edilecektir.

YENİ AKİT