Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'a Öğretmen Atamaları Soruldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a 2017 yılı öğretmen ataması konusu soruldu. İsmet Yılmaz'ın cevabı ise şu şekilde oldu..

  • 03.11.2017 11:56:15
No icon

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a 2017 yılı öğretmen ataması konusu soruldu. İsmet Yılmaz'ın cevabı ise şu şekilde oldu..

TBMM’ye Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle sunulan yazılı soru önergesi, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından verildi. Soru önergesinde 2017 yılının sonuna kadar atama olup olmayacağı, branş atamaları gibi sorular yer aldı.

Soru Önergesinde Yer Alan Sorular

2017 yılının Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında öğretmen alımı olup olmayacağı, kaç öğretmenin atanacağı soruldu. Ayrıca fizik, biyoloji, kimya branş öğretmenleri atamaları için ne gibi çalışmalar olduğu, branş öğretmenleri atama beklerken, ücretli öğretmenlerin eğitim vermesinin ne kadar doğru olduğu Bakan Yılmaz’a soruldu.

Niğde Milletvekili Gürer’in verdiği soru önergesinde ayrıca MEB’in branşlar bazında öğretmen açığı, ataması yapılmayan sanat tarihi öğretmenlerinin atamalarıyla ilgili çalışmalar da soruldu. Ücretli öğretmen alımındaki kriterler ve kadrolu öğretmenle arasındaki fark da önergede yer aldı.

MY MEMUR