Haklarında Takipsizlik Kararı Verilen Öğretmenler Göreve İade Edildi

Haklarında Takipsizlik Kararı Verilen Öğretmenler Göreve İade Edildi

  • 25.12.2017 20:45:13
No icon

Haklarında takipsizlik kararı verilen öğretmenler göreve iade edildi

695 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenlerin listesi içerisinde 33 kişi yer aldı. 30 öğretmen, 2 şef, 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni son KHK ile göreve iade edilirken, meslekten en çok ihraçların gerçekleştiği Milli Eğitim Bakanlığında iade edilen 33 kişinin neden ve nasıl iade edildiği soruları sorulmaya başlandı.

MemurlarNet sitesinde bugün yer alan habere göre 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede ismi yer alarak göreve iade edilen öğretmenler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarınca takipsizlik kararı verildiği belirtildi. Bu uygulama ile birlikte Kanun Hükmünde Kararname ile göreve iade işleminde emsal bir durum olduğu açıklanırken son KHK’de toplamda 115 iadenin 33’ünün MEB’de olduğu hatırlatıldı.

Cumhuriyet Savcılıkları tarafından kişiler hakkında yürütülen soruşturmalarda, yapılan işlemlerde haklarında takipsizlik kararı verilen öğretmenlerin iade edildiği ifade edilen açıklamada “Memurlar.net olarak edindiğimiz bilgilere göre, haklarında iade kararı alınan öğretmenlerin tümü, Cumhuriyet savcılıklarından “haklarında kovuşturmaya yer olmadığına dair” karar alanlardan oluşuyor.” ifadesine yer verildi.

Yorumlar