MEB'den Öğretmenlere Uyarı

MEB'den Öğretmenlere Uyarı

  • 23.05.2018 8:28:13
No icon

Öğretmenevi kimlik kartı uygulaması ile ilgili olarak birtakım tereddütlerden dolayı MEB tarafından yazı yayımlandı.

Konu ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüze ulaşan bazı şikayet dilekçelerinin yanı sıra, kurum yönetimlerimizce de "öğretmenevi kimlik kartı" uygulaması ile ilgili olarak birtakım tereddütlerin oluştuğu ve konu ile ilgili hatalı işlemler yapıldığı tespit edilmiştir. 

Öncelikle; Bakanlığımızın bütün çalışanları, emeklileri ve bunların birinci derece yakınları, Bakanlığımız ile protokolü bulunan kurumlardan Sağlık Bakanlığı ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu çalışanları, bunların birinci derece yakınları öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlüklerinden indirimli olarak (üye statüsünde) yararlandırılacaklardır. 

Bakanlığımız çalışanları ve emeklileri, Sağlık Bakanlığı ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu çalışanları, emeklileri ve bunların birinci derece yakınları, bir defaya mahsus olmak üzere, "öğretmen tanıtım kartı" alarak ülkemizdeki bütün öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlüklerinden indirimli statüde yararlandırılacaklardır. 

Ayrıca, öğretmenevi tanıtım kartı, kurumlarımızca süresiz olarak düzenlenecek olup kaybolması, çalınması veya yıpranması hallerinde, kart sahiplerinin durumlarını belgelendirmeleri şartıyla yenilenebilecektir. 

Bu kapsamda, Valiliğinize bağlı tüm öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlükleri tarafından yukarıda belirtilen mevzuat hükümleri ve verilen bilgiler doğrultusunda işlem tesis edilmesi hususunda; 
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
 

Yorumlar