Alan değişikliği başvurusu 2018 MEB Alan değişikliği başvuru şartları MEBBİS öğretmen girişi

Alan değişikliği başvurusu 2018 MEB Alan değişikliği başvuru şartları MEBBİS öğretmen girişi

  • 13.12.2018 8:38:51
No icon

Alan değişikliği başvuru şartları kılavuzu 2018 hakkında MEB son dakika açıklaması araştırılıyor. Öğretmen alan değişikliği başvurusu nasıl yapılır? Devlet kurumlarında öğretmenlik yapan ve alan değişikliği yapmak isteyen vatandaşlar resmi açıklamaları yakından takip ediyorlar. Öğretmenler istedikleri zaman alan 

Alan değişikliği başvurusu MEB son dakika açıklaması araştırılıyor. Alan değişikliği başvurusu nasıl yapılır? MEBBİS giriş ekranı yoğun ilgi görüyor. Öğretmenler için alan değişikliği duyurusu yapıldı. Binlerce öğretmen adayının yakından takip ettiği atama duyurusu MEB tarafından adaylara açıklandı. Kadrolu öğretmenlerin alan değişikliği işlemleri için başvuruları 12 Aralık tarihinde alınmaya başlanacak. Öğretmenler alan değişikliği başvurularını 18 Aralık’a kadar yapabilecekler. Atamalar 28 Aralık’ta, görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 18 Ocak-4 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Alan değişikliği işlemleri, başvurusu onaylananların tercihleri de dikkate alınmak suretiyle hizmet puanı üstünlüğüne göre değiştirilmek istenilen alanlarda açık norm kadro ilan edilen eğitim kuramlarına yapılacak. Hizmet puanlarının hesabında alan değişikliği ön başvurusunun son günü esas kabul edilecektir. Hizmet puanlarının eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek, eşitliğin devamı halinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecektir.Sonuçlar, "personel.meb.gov.tr" adresinde ilan edilecek. MEBBİS giriş ekranına ve detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK BRANŞLAR İÇİN TIKLAYIN

MEBBİS GİRİŞ EKRANI

ÖĞRETMEN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2018 Alan Değişikliği Atama Takvimi’ni açıkladı. MEB’e bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin 2018 yılı alan değişikliği işlemleri için ön başvurular 12-18 Aralık’ta alınacak. Yapılan ön başvuruların incelenerek eğitim kurumu, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince sistem üzerinden uygun olanların onaylanması işlemi de aynı tarihlerde gerçekleşecek. Tercih başvurularının alınması ve eğitim kurumu müdürlüklerince onaylanması 24-26 Aralık’ta olacak. Atamalar 28 Aralık’ta, görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 18 Ocak-4 Şubat’ta yapılacak.

 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Ön başvurular "http://mebbis.meb.gov.tr" veya "http://personel.meb.gov.tr" adreslerindeki "Elektronik Ön Başvuru Formu" aracılığıyla yapılacak. Ön başvurular okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacak. Başvuru onay sürecine ilişkin iş ve işlemlerden, okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlerinde görevli personel birlikte sorumlu olacak.

Alan değişikliği sürecinin sağlıklı yürütülmesi bakımından ön başvuruların yukarıda yapılan açıklamalara uygun olup olmadığı önem arz etmektedir. Bu nedenle açıklamalara uygun olmayan ön başvurular okul, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince reddedilecek.

Ön başvurusu onaylanan adaylar, "Tercih ve Atama" sürecinde "Elektronik Tercih Formu" aracılığıyla tercihte bulunacaklardır. Tercih başvuruları ise sadece başvuruda bulunanın kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak.

Alan değişikliği ön başvurusu onaylanan öğretmen ve eğitim kurumu yöneticileri, sisteme yansıtılacak eğitim kurumları arasından il içinde en fazla 25 (yirmi beş) eğitim kurumu tercihinde bulunabileceklerdir. Başvuruda bulunanlar tercihleri dışında 26. seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kuramlarından birine atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtecekler.

 

Yorumlar