MEB 2019 sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları belli oldu! MEB ile öğretmenlik mülakat sonuçları hemen sorgula!

MEB 2019 sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları belli oldu! MEB ile öğretmenlik mülakat sonuçları hemen sorgula!

  • 15.01.2019 14:39:24
No icon

Sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adayları ilgilendiren mülakat sonuçlarıkonusunda heyecan dorukta! Yüz binlerce adayı alakadar eden süreçte, başvurular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından internet üzerinde alınmış ve gözler mülakat sonuçlarına çevrilmişti. MEB, geçtiğimiz günler yaptığı açıklama ile sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının 15 Ocak tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden açıklandı.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında internet üzerinden alınmıştı. 2018-2019 sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları ise 31 Aralık'a kadar devam etmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları AÇIKLANDI!

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla mülakat sonuçları sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULA

ATAMALAR NE ZAMAN ALINACAK?

Tercihler 28 Ocak - 1 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak olup atamalar 7 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN KONTENJAN SAYISI

MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrıldı.

ATAMALAR SÖZLÜ SINAV PUANI ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE YAPILACAK

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.

İTİRAZ İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmasının akabinde 16-18 Ocak tarihlerinde sonuçlara itiraz işlemleri alınacak.

İtirazların sonuçlanması ise 24 Ocak tarihinde gerçekleşecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE KADAR ÇALIŞIR?

Sözleşmeli öğretmenler atandıkları okulda en az 4 yıl sözleşmeli çalışmak durumunda. Eğer 4 yıl boyunca çalışmaya devam edilir ve olumlu bir performans puanı alınırsa sözleşmeli öğretmenler kadroya geçebileceklerdir. Kanun Hükmünde Kararnamede yer alan maddeye göre sözleşmeli öğretmenlikte 4 yılını dolduranlar istedikleri takdirde bulundukları okulda kadroya geçebilecekler. Ancak önceki senelerde sözleşmeli öğretmenlerde uygulanan bir durumu da hatırlatmakta fayda var: Sözleşmeli öğretmenler çalıştıkları İl/İlçe MEM'lerde her sene başı sözleşmelerini uzattırmaları gerekmektedir.

sabah

Yorumlar