Ayet-el Kürsi İle Yaşanan Mucize

Ben, bir yıl önce kocamdan ayrılmıştım. Aramızda şiddetli anlaşmazlıklar olduğu için kocamla bir türlü anlaşamıyor ve geçinemiyorduk.

  • 01.03.2018 11:13:34
No icon

İnanılmaz Olayı

Ben, bir yıl önce kocamdan ayrılmıştım. Aramızda şiddetli anlaşmazlıklar olduğu için kocamla bir türlü anlaşamıyor ve geçinemiyorduk. Nihayetinde kocam beni terk etti ve ben de 2 çocuğumla birlikte çaresiz kaldım.

Kocamın beni terk etmesi üzerine dul olan annemin yanına sığındım ve orada çaresizce yaşamaya devam ettim. Her gün mutsuzdum ve hayattan umudumu kesmiştim. Hatta kimi zaman intihar etmeyi bile düşünüyordum. Çocuklarım Aslı ve Mert, tek dayanağım idi. Kocam, çocuklarını çok sevmesine rağmen onları 5-6 aydır bir kez bile arayıp sormamıştı.

Bir gün, annemin eski arkadaşlarından biri olan Meral abla bize geldi. Tabi ben, durumumu ve başımdan geçenleri anlatınca bana Ayetel Kürsi Duasını tavsiye etti. Ben, dualara fazla inanmazdım ama yine de bir sabah ne olur ne olmaz diyerek Ayetel Kürsi Duasını okudum.

O sabah duadan hemen sonra kalbime bir genişlik geldi ve yorulduğumu hissettim, gittim uyudum. Rüyamda kocamın eve geldiğini gördüm. Uyandığımda çok mutluydum. Aradan bir gün geçti ve kocam, tekrar bize dönerek pişman olduğunu ve bizi çok sevdiğini dile getirdi.

Kocamın en dikkat çekici cümlesi şu oldu benim için: “Dün sabah senin sesini duydum ve kalbim tekrar senin aşkınla doldu. Sana aşığım.”

Benim Ayetel Kürsi Duasını yaptığım zamanda kocam benim sesimi duymuş demek ki. Çok şükür şimdi çok mutluyuz.


BUDA BAŞKA BİR MUCİZE

Ben Mustafa, Samsunlu bir esnafım. Kızım Sevgi doğuştan sakattı. Tam 10 yıl onun hastalığına çare bulmak için uğraştık. Bu uğurda şimdiye kadar 100 milyardan fazla param gitti. Ama ne çare, kızım hiçbir şekilde düzelmiyordu. Kızımın en büyük arzusu olan yürüme arzusunun yerine gelmemesi beni harap ediyordu. Bir baba olarak, kızımın bu isteğini gerçekleştiremediğim için kan ağlıyordum.

Doktorlar, bir ameliyattan söz ediyorlardı ama bu ameliyatın risk oranı % 98 idi. Yani kızımın ölme olasılığı çok yüksekti.

Bu şekilde içimiz kan ağlayarak yaşayıp giderken bir gün kızım yanıma gelerek bana şunları söyledi: “Baba ben artık iyi olacağım. Rüyamda bir dede, bana iyi olacağımı söyledi.”

Kızımın bu sözleri beni şaşırttı ve aynı gece rüyamda, bir yaşlı adamın bana şunları söylemesi ile uyandım: “Sevgi artık iyi olacak, Allah’ın izniyle Ayetel Kürsi Duası ona çare olacak.”

Uyanır uyanmaz Ayetel Kürsi okumaya başladım, aynı zamanda nasıl olduysa Allah’ın Ya Kuddûs, Ya Cemîl, Ya Vedûd isimlerini defalarca tekrar ettim.

Biraz sonra kapı açıldı, kızım Sevgi içeri girdi. Gördüğüm manzara karşısında hayretten küçük dilimi yutacaktım neredeyse. Sevgi yanıma geldi ve şunları söyledi: “Baba, o yaşlı adam bana Ayetel Kürsi Duası okumamı söyledi. Ayrıca Ya Vedûd, Ya Cemîl ve Ya Kuddûs dememi istedi. Bak artık düzeldim. Yürümek ne güzelmiş baba.”