Tilki Ve Yılan Hikayesi

Tilki Ve Yılan Hikayesi

  • 18.04.2018 11:25:51
No icon

Tilki Ve Yılan Hikayesi

Zamanın birinde bir tilkiyle yılan arkadaş olur ve sürekli beraber gezerler.

Bir gün yine gezmeye çıktıklarında kendilerini bir ırmağın kenarında bulurlar.

Tilkinin karşıya geçme arzusu üzerine yılan tilkiye "Tilki kardeş! Ben yüzme bilmem.

Beni sırtına al da karşı kıyıya beraber geçelim!" der.

Tilki yılanın iyi niyetinden şüphe etmez ve arkadaşının teklifini kabul eder.

Yılan tilkinin beline sarılır, o da ırmağa girip yüzmeye başlar.Tam karşı kıyıya varmak üzereyken yılan tilkinin vücudunu sıkmaya başlar,tilkinin nefesi kesilmek.üzeredir.

Tilki “Yılan kardeş nefes alamıyorum,sana yaptığım iyiliklerin karşılığı bu mu,ne istedin de geri çevirdim?” deyince yılan gerçek niyetini açıklar.

“Tilki kardeş kusura bakma ama seni öldüreceğim,ihanet benim genlerimde var.” Neye uğradığını şaşıran tilki ne kadar dil döktüyse yılan daha fazla sıkmaya başlamıştır.

Bunun üzerine yılanın anladığı dilden konuşmanın zamanı geldiğini hisseden tilki bir an durur, sonra yılana "Peki yılan kardeş!!!

Çok istiyorsan öldür beni,canın sağolsun ama ben yine de seni çok seviyorum..Müsade edersen ölmeden önce o kara gözlerinden doya doya öpeyim,ondan sonra al canımı..”

sözlerine aldanan yılan “Peki,öp bakalım”. diyerek başını tilkiye uzatır.Tetikte duran tilki derhal atılıp tek hamle ile yılanın başını koparıverir.

Irmağın kenarında kıvranarak ölen yılanın vücudunu boylu boyunca düz bir şekilde düzelten tilki, hain arkadaşına hitap eder.

”Bak arkadaş ben öyle eğri-büğrü,yamuk-yumuk arkadaş istemem,işte böyle dosdoğru olacaksın.