FETÖ kamudan haber sitesi internette yayında

15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi FETÖ terör örgütünün yayın organı olan "kamudanhaber.com" isimli haber sitesi "kamudanhaber.net" uzantısıyla yayında. Site bu kez de anti FETÖ haberleri ile kendini kamufle etmeye çalışıyor

  • 04.12.2017 12:31:38
No icon

Yenişafak Gazetesinde yer alan habere göre; 15 Temmuz öncesi FETÖ'nün yayın organı olan "kamudanhaber.com" isimli haber sitesi darbenin başarısız olmasının ardından "kamudanhaber.net" uzantısıyla yayına başladı. FETÖ aleyhine haberleri ile yayın yapan site kendini kamufle etmeye çalışıyor.

"Kamudanhaber.com" sitesi yaptığı FETÖ propagandası, hükümet karşıtı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli haberlerle biliniyor. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin başarısız olmasından bir gün sonra 'com' uzantılı haber sitesini kapattı. 14 Eylül 2016 tarihinde yani yaklaşık 2 ay sonra 'net' uzantısı olarak yayına devam etti. Böylece 'com' uzantısını değiştiren site yönetimi, FETÖ terör örgütü üyeleri propagandası yaptığı haberleri ortadan kaldırdı.

ERDOĞAN'A 'ŞİZOFREN' YAKIŞTIRMASI

9 Temmuz 2012'de 'Hizmet hareketi neden hedef seçiliyor' başlıklı haberin içeriğinde "Dünyada ve Türkiye'de neredeyse her olumsuz olay arkasında cemaati arayanlar şizofrenik tutumlarını her geçen gün arttırarak tedavisi zor bir hastalığın pençesinde iftira ve karalama kampanyalarına devam ediyor" ifadeleri yer aldı.

AKLAMA HABERLERİ

"Aziz Yıldırım'ın hapse atılması, Cübbeli'nin kaset ve organize işleri, siyasilerin porno kasetleri cemaat işi, askeriye cemaatte, polisler cemaatte, adli yargıyı cemaat kuşattı, yazarları ve sendikacıları cemaat içeri tıktı, Ergenekon ve Balyoz cemaat oyunu gibi izah edilen konuların sorumlusu cemaatmiş" gibi ifadelerle o dönemde FETÖ'yü aklama haberleri yapıldı.

KOVULDU TERFİ ALDI

Site, MEB'de FETÖ'nün imamı olduğu ortaya çıkan E.G'nin alınmasına tepki göstermişti. Sitenin sahibi M.Y Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli iken, bakan Nabi Avcı döneminde görevinden uzaklaştırıldı. 6 ay sonra açtığı davayı kazanan Y., bakan İsmet Yılmaz döneminde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne Daire Başkanı olarak terfi ettirildi.

Başka haber siteleri de var

'kamudanhaber.net' internet sitesinin sahibi olarak resmiyette MYZ Dijital Medya Reklam Limited Şirketi görülüyor. Aynı zamanda ağırlıklı olarak eğitim ve eğitim bürokratları ile ilgili haberler de yapan sitenin sahibi araştırıldığında ise O.Y isimli şahsa yani Milli Eğitim Bakanlığı'nda Daire Başkanlığı görevinde bulunan M.Y'nin kardeşine ait olduğu saptandı. Öte yandan bu haber sitesinin yanı sıra 'memurkamuda.com', 'ajanskamu.net' ve 'mebpersonel.com' internet sitelerini de aynı kişilerin yönettiği iddia edildi.