17 Ayda Cinsiyet değiştirip Kadın oldu..Görenler Şok Oldu

17 Ayda Cinsiyet değiştirip Kadın oldu..Görenler Şok Oldu

  • 27.04.2018 11:39:05
No icon

17 Ayda Cinsiyet değiştirip Kadın oldu..Görenler Şok Oldu

Küçük yaştan beri kendini hep kadın gibi hisseden genç adam, doktorların verdiği onay ile ameliyat öncesi hormon tedavisi olmaya başladı. Yaşadığı değişimi gün gün fotoğraflayarak belgeleyen Selgal için mutlu son 17 ay sonra geldi. Son halini görenler gözlerine inanamadı….

Dünyaya gözlerini erkek olarak açmasına rağmen kendini kadın hisseden Selgal sonunda kadın olmaya karar verdi. Cinsiyet değişimini yapacak doktorun tavsiyesi ile hormon tedavisi görmeye başladı ve vücudundaki değişimi gün gün fotoğrafladı. Ameliyata kadar geçirdiği değişim görenleri şok etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Selgal erkeklikten kadın bedenine dönüşen halini 17 ay boyunca fotoğrafladı..

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yaşayan Selgal adındaki bir öğrenci cinsiyet değiştirme kararı aldı ve bu süreci fotoğraflarla ölümsüzleştirmeye karar verdi.

17 ay boyunca geçirdiği hormon tedavisi boyunca ay ay fotoğraflarını çekip bunu ilginç bir serüven olarak kayıt altında tuttu.

Aldığı hormonlar sayesinde yavaş yavaş kadın bedenine dönüşen halini ay ay fotoğraflayan Selgal’ın her karesi gerçekten inanılmaz.

HORMON REPLASMAN TEDAVİSİ (HRT) NEDİR?

Hormon replasman tedavisi (HRT), genel olarak menopoz dönemindeki kadınlara östrojen hormonu takviyesi amacıyla yapılıyor.

Ancak bu tedavi şekli erkeklikten kadınlığa geçiş yapan hastalar üzerinde de uygulanan terapiler arasında.

CİNSEL ÖZELLİKLERİ

Ergenlik çağında gelişen, ancak üreme içinde olmayan ikincil cinsel özellikleri ortaya çıkarmaktadır.

Bu ilaçlar arasında östrojen ve antiandrojenler (erkeklikten kadına dönüşümler) ve androjenler, örneğin testosteron (kadın-erkek) bulunur.

ÖMÜR BOYU DEVAM ETMEK ZORUNDA

Kadına geçiş yapan erkeklerde bu terapi kalçalara yağ dağıtabilir, penis ve testis boyutlarını küçültebilir, kas kitlelerini ve gücü düşürebilir, göğüs boyutunu artırabilir ve yüz kıllarının uzamasını kısıtlayabilir.

HRT’nin etkilerini korumak için, insanlar bütün hayatları boyunca HRT tedavisine devam etmek zorundadırlar.

Kaynak: Posta