TANIMAYAN YOK EFSANE İSMİ KAYBETTİK SİNEMA DÜNYASI YASTA

TANIMAYAN YOK EFSANE İSMİ KAYBETTİK SİNEMA DÜNYASI YASTA

  • 17.05.2018 11:38:03
No icon

Tweet

‘Superman’ serisindeki ‘Lois Lane’ karakteriyle özdeşleşen Kanadalı oyuncu Margot Kidder, 69 yaşında yaşamını yitirdi. Superman filminde ‘Lois Lane’i canlandıran oyuncu Margot Kidder hayatını kaybetti. Margot Kidder, 1970 ve 1980’li yıllarda gösterime giren

dört filmde ‘Superman’in aşkı, ‘gazeteci Lois Lane’ karakterini canlandırmıştı. Kanadalı aktris, yakaladığı şöhretin sonrasında psikolojik problemler yaşamış, 1996’da ortadan kaybedilerak dünya medyasında gündem olmuştu. Film serisinde ‘Superman’i canlandıran Christopher Reeve de 1995 yılında attan düşüp felç kalmış, 2004’te hayatını kaybetmişti. Pazar günü yaşamını yitirdiği doğrulanan Kidder’ın ölüm nedeni ise açıklanmadı.

1970’li ve 1980’li yıllarda, Superman karakterine hayat veren aktör Christopher Reeve ile başrol oynadığı filmler vasıtası ile ünlenen Kidder’ın ölüm sebebi açıklanmadı. Kidder, yakaladığı şöhretin sonrasında psikolojik problemler yaşamış ve 1996’da ortadan kaybedilerak dünya medyasının gündemine oturmuştu. Margot Kidder, ‘Superman’de çelik adamın platonik aşkı gazeteci Lois Lane’i oynuyordu.

“SUPERMAN” REEVE 2004’TE ÖLMÜŞTÜ Film serisinde Superman’i canlandıran efsanevi oyuncu Christopher Reeve de 1995 yılında attan düşmesi sonucu felç kalmış, 2004’te de hayatını kaybetmişti. AKIL SAĞLIĞI BOZULDU Lois Lane karakteriyle yaşadığı şöhretin sonrasında Kidder akıl sağlığını kaybetmiş, 1996’da günlerce ortadan kaybolmasıyla gündeme gelmişti. Amerikan magazin dergisi People’a konuşan aktris, kaybolduğu günler için “tarihin en halka açık delirmesi” nitelemesini yapmıştı.

O dönem anı kitabı yazmaya hazırlandığını söyleyen kadın, bir bilgisayar virüsünün bütün çalışmalarını yok ettiğini söylemiş ve eski kocası ile CIA’yi bundan sorumlu tutmuştu. Yıllar sonra yaşadığı manik atakları ve depresyonu ile ilgili açıkça konuştu, bipolar sorunluluğu olan diğer hastalar için alternatif ilaçlar geliştirilmesi konusu ile ilgili kampanya yürüttü.

Yorumlar