Yüzünüzdeki Yılların Kahverengi Lekelerinin Kesin Tedavisi İçin Bunu Yapın

Yüzünüzdeki Yılların Kahverengi Lekelerinin Kesin Tedavisi İçin Bunu Yapın

  • 23.05.2018 9:26:19
No icon

Yüzünüzdeki Yılların Kahverengi Lekelerinin Kesin Tedavisi İçin Bunu Yapın… Hormonel bozukluklar, pigmentasyonun artması, güneş ışınlarına fazla maruz kalma, yaşlılık ve genetik miras ciltte özellikle yüz bölgesindeki kahve renkli lekelerin oluşumun başlıca nedenleridir.
Kahverengi lekeler güneş ışınlarına maruz kalmış orta yaş ve üzeri kişilerde daha çok görülmektedir.

Yaz ayalarında cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumak kahverengi lekelerin oluşumu engellemenin yollarından biridir. Elimizden geldiğince buna dikkat etmemiz gerekir. Yüzde oluşan kahverengi lekeler; gebelikte yaşanan hormonla menopoz, cilt alerjisi, yetersiz kişisel sağlık bilgisi, dalgalanmalar, genetik nedenler, stres ve depresyon gibi birçok etken tetikleyebilir.

Basit bir kaç yöntem ile kahverengi lekelerden yüzde yüz kurtulmak mümkün dersem sizleri kandırmış olurum. Yalnız konumuzun devamında bulacağınız kahverengi lekeler için doğal maskeler ve iyi gelen bitkisel öneriler sayesinde yüzdeki kahverengi lekelerin görünümünü azaltabilirsiniz.

Cilt lekeleri hakkında çok bilgi içeren bir konu hazırladık. Güneş lekelerinden tutun çil lekelerine kadar bir çok cilt problemine çözüm üreten konumuzu mutlaka ziyaret etmelisin. Kahve Rengi Lekeler için Maske 1;

Malzemeler; 2 adet küçük soğan, yarım çay bardağı elma sirkesi.. Hazırlanışı : Maskenin yapılışında kullanacağımız ana madde soğan suyudur. Soğanı soyup rendeledikten sonra suyunu ayırıp başka bir kaba alın.

Soğan suyun içerisine yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ekleyip karıştırın. Hazırladığınız karışımı kahverengi leke olan bölgelere sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Haftada bir defa olmak üzere bu maskeyi uygulamaya devam ediniz.

Evet, kokusu berbat değil mi? Vereceği sonucu düşünerek kötü kokusunu unutabilirsiniz. Soğan gözleri yaşartan, yakan bir sebze olduğunu unutmayın ve gözde oluşan acıya katlanmaya çalışın. Göz bölgesine dikkat ederek karışımı sürün aksi takdirde gözlerinizi oldukça yakacaktır.

Kahve Rengi Lekeler için Maske 2; Malzemeler; 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozu. Hazırlanışı; Kabartma tozunu ve yoğurdu karıştırıp leke olan bölgeye sürün. Bu vaziyette yaklaşık 30 dakika kadar yüzünüzde maskenin kurumasına izin verin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Bu maske haftada iki kez olarak kullanılabilir.

Kahve Rengi Lekeler için Maske 3; Malzemeler; 1 yumurta kabuğu, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı vazelin. Hazırlanışı; Yumurtayı haşlayıp soyup kabuğunu iyice ezin. Kabuğu ezip ayırdıktan sonra vazelin ve karbonat ile karıştırın.

Hazırladığınız karışımı lekeli bölgeye ovarak sürün. Yaklaşık 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske içinde önerimiz haftada bir defa kullanmanızdır. Pirinci iyice yumuşayana kadar sütle pişirin ve tülbent yardımıyla süzün.

Akşamları pamuk yardımıyla cildinize bu süt ile kompres yapın ve kısa bir süre bekledikten sonra cildiniz kuruduğunda suyla durulayın.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Yorumlar