DGS Ek Tercih Tarihleri Belli Oldu… ÖSYM Ek Yerleştirme Kılavuzunu Paylaştı

DGS Ek Tercih Tarihleri Belli Oldu… ÖSYM Ek Yerleştirme Kılavuzunu Paylaştı

  • 11.10.2018 10:42:03
No icon

DGS ek tercih sürecine ilişkin detaylar belli oldu. ÖSYM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, DGS ek tercihleri aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla, TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacak. Peki, DGS ek tercihleri ne zamana kadar devam edecek.

2018-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri, 11 – 16 Ekim 2018 tarihleri arasında aday tarafından, bireysel olarak, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacak olup posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacaktır. 2018-DGS Ek Yerleştirmede, 2018-DGS Kılavuzu, 2018-DGS Tercih Bilgileri ve Ek Yerleştirme İle İlgili Açıklamalar metninde yer alan ilke ve kurallar ile yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları geçerli olacaktır. 2018-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgiler, aşağıdaki bağlantılarda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekiyor.

Yorumlar