Son dakika haberi: Meteoroloji İstanbul için sağanak yağış uyarısı geldi! İstanbul Ankara ve il il hava durumu tahminleri

Son dakika haberi: Meteoroloji İstanbul için sağanak yağış uyarısı geldi! İstanbul Ankara ve il il hava durumu tahminleri

  • 19.11.2018 7:51:42
No icon

Meteoroloji'den son dakika hava durumu ve yağış uyarıları gelmeye devam ediyor. Çok sayıda vatandaş haftanın ilk günü olan Pazartesi sabahına soğuk ve yağışlarla hazırlandılar. Evden çıkmak için hazırlanan bireyler bugün hava nasıl olacak sorusuna yanıt arıyorlar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden ise bu konuyla ilgili araştırmalar devam ediyor. Meteoroloji'den yapılan uyarılar doğrultusunda İstanbul, Ankara, İzmir Antalya ve diğer iller de hava durumu nasıl olacak, kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Haftanın ilk günü olan Pazartesi sabahına uyanan bireyler evden çıkmadan önce hava durumu ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Biz de Sabah.com.tr ekibi olarak yine en doğru ve güncel hava durumu bilgilerini sizle paylaşıyoruz. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde evden çıkmak için hazırlanan bireyler soğuk ve hafif yağışlı güne uyandılar. Yağışların gün içerisinde aralıklarla sıklığını arttıracağı tahmin ediliyor. Peki 'İstanbul'a kar ne zaman yağacak' Kasım ayının ortalarına geldiğimiz bu günlerde havalar artık mevsim normallerine dönüş sağladı.

HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

İstanbul Ankara başta olmak üzere il il hava durumu tahminlerini sizler için hazırladık. 19 Kasım Pazartesi meteorolojiden gelen uyarılar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara , Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ile Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege'nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (20-40 kg/m2)olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimler ile Iğdır çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

ANKARA'DA HAVA BUGÜN NASIL?

Bugün başkent Ankara'da hava sıcaklığı 17 derece olurken, parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak tahmini görülüyor.

İSTANBUL'DA BUGÜN HAVA NASIL?

Bugün İstanbullular soğuk ve hafif yağışlı bir havaya uyandılar. Sabah saatlerinde evden çıkmak isteyen bireyler araştırmalarını sürdürüyorlar. Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı bir hava gözüküyor. Sıcaklıklar ise 19 derece olacak.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; sabah ve öğle saatlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar dışında bölge geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu geçmesi bekleniyor.

SABAH

Yorumlar