Meteoroloji'den kritik son dakika hava durumu uyarısı! Dikkat! Şiddetli olacak! İstanbul hava durumu...

Meteoroloji'den kritik son dakika hava durumu uyarısı! Dikkat! Şiddetli olacak! İstanbul hava durumu...

  • 21.11.2018 8:16:17
No icon

Meteoroloji'den bu gün için son dakika sağanak yağış ve hava durumu raporu yayınlandı. Geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışlarının göründüğü yurdun büyük kesiminde sağanak yağışlar etkili oluyor. İstanbul'da da hafta başından beri yer yer şiddetli yağışlar vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Yağışların ne kadar süreceği ve şiddeti meteoroloji tarafından açıklanıyor. Özellikle İstanbul ve Ankara'da yaşayan vatandaşlar hava durumu raporların internet üzerinden "İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Ankara'da hava durumu nasıl olacak" şeklinde araştırıyor. Yapılan yeni rapor değerlendirmesine göre bugün yurdun büyük bölümünde sağanak yağışlar etkili olacak. Evden çıkmadan önce hava durumu raporlarına göre hareket edilmesi, gün içerisinde yaşanacak olumsuzluklara karşı önlem olacak. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm yurtta il il hava durumu raporları ve detaylar...

Yeni gün hava durum raporları Meteoroloji tarafından son dakika olarak verildi. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrettiğimiz bu günlerde yurdun büyük kesiminde sağanak yağışlar gözüküyor. Ani bastıran sağanak yağışlar kimi zaman vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Evden çıkmadan önce internet üzerinden "Bugün hava durumu nasıl olacak" kelimesi sıkça araştırılır duruma geldi. Geçtiğimiz hafta Türkiye genelinde kar yağışları etkili oldu. Şu anda yayınlanan raporlara göre kar yağışı yurdun büyük kesiminde gözükmüyor. Peki bugün hava durumu nasıl olacak? İstanbul'da yağmur yağacak mı? İşte detaylar..

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak yağmur ve sağanak, güney ve batı kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarı, batı ve iç kesimlerde yer yer üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve batı yönlerden, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu 15

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 17

İzmir: Parçalı yer yer çok bulutlu 21

Adana: Parçalı ve az bulutlu 23

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 21

Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu 21

Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 17

Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmurlu 17

Erzurum: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu 14

Diyarbakır: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 17

sabah

Yorumlar