Son dakika haberi | Meteoroloji'nden bugün için flaş hava durumu uyarısı! İstanbul'da sağanak yağış...

Son dakika haberi | Meteoroloji'nden bugün için flaş hava durumu uyarısı! İstanbul'da sağanak yağış...

  • 22.11.2018 10:22:23
No icon

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika hava durumu uyarısı geldi. Meteoroloji, ülke geneline ilişkin son hava tahmin raporlarını açıkladı. Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Doğu Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. İstanbul hava durumu ise kuzey ilçelerde ağırlıklı olmak üzere sağanak yağışlı 15 derece olarak gözüküyor. İşte Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporları...

İŞTE METEOROLOJİ HAVA DURUMU RAPORLARI

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Doğu Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Kırklareli'nin kuzey kıyıları, İstanbul'un kuzey kesimleri, Hatay, Trabzon, Rize, Artvin'in kıyı kesimleri, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, Van'ın kuzeyi, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI ÜLKE GENELİNDE 2 İLA 4 DERECE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 4 derece azalacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esecek.

sabah.com

Yorumlar