MEB'den MTSK Sınav Ücretleri Cevabı

MTSK - Son zamanlarda milli eğitim camiasının en önemli gündemlerinden birisi olan MTSK sınav ücretlerindeki düşüşle ilgili sendikalar girişimde bulunmuştu. Konuyla ilgili Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'un Twitter üzerinde

  • 08.11.2017 23:18:04
No icon

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'un Twitter Açıklaması;  "Türk Eğitim Sen'in de resmi yazı ile sorduğu üzere, bugünlerde MTSK ücretlerindeki düşüşün nedeni merak edilmektedir.

Olayın gelişimi yetkililerden gelen bilgilere göre şu şekildedir. Bilindiği üzere MTSK ile ilgili yönerge yargıdan dönmüş, yönetmelik düzenlemesi gerekmekteydi. MEB gerekli yönetmeliği düzenleyerek Maliye Bakanlığına göndermişti.

Maliye Bakanlığı yine yapacağını yaptı ve adaylardan alınan 80 TL'den 4'ünü maliye payı olarak kesti. MEB'in düzenlemesi ile 338 TL alması gereken görevlilere düşen pay bu sebeple düştü. Şu an 80 TL olan ücretin artırılması mümkün görünmemektedir, ancak yıl başından itibaren gerekli artış yapılabilecektir. Yani, MEB yönetmelikle ücreti artırmayı düşünmüş ama maliye hesapları bozmuştur."

Kamuajans.com